Wydarzenia

Rok szkolny 2016/2017

14.10.2016

Dzień Komisji Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej nr 355

Jak co roku 14 października wszyscy pracownicy szkół obchodzili swoje święto. Otrzymali mnóstwo serdecznych życzeń od uczniów i rodziców.

Przy tej okazji odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Najmłodsze dzieci stały się dzięki temu pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły.  Pierwszaki zaprezentowały program artystyczny, a następnie zostały pasowane na uczniów.

Największą atrakcją było późniejsze przedstawienie – niespodzianka przygotowane przez nauczycieli. Przenieśli oni zgromadzonych gości w świat bajkowych bohaterów. Na scenie mogliśmy zobaczyć m.in. Smerfy, Krasnoludki czy też Czerwonego Pazurka! Nie zabrakło też Kapciuszka i Królewny Łezki. W rolę przebojowej i wysportowanej babuni Eluni wcieliła się natomiast pani dyrektor Elżbieta Kozłowska. Nauczyciele zaprezentowali nie tylko swoje umiejętności aktorskie, ale także wokalne i taneczne.

Ten Dzień Nauczyciela z pewnością wszyscy zapamiętają na długo.

Przedstawienie zostało nagrane i można zobaczyć w zakładce „szkolna telewizja” lub bezpośrednio tutaj  link >>>

linia-z-kredka

Rok szkolny 2015/2016

04.05.2016

Pamiętamy o ważnych dla naszej Ojczyzny wydarzeniach.

W środę – 4 maja – tuż po powrocie z majowego weekendu, uczniowie naszej szkoły upamiętnili kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Klasa 5b pod kierunkiem Pana Mariusz Kucińskiego przygotowała krótką lekcję historii z elementami artystycznymi, która przeniosła nas o 225 lat wstecz, i choć na chwilę mogliśmy poczuć się uczestnikami tych jakże ważnych wydarzeń historycznych.

        Po apelu klas starszych również młodsi uczniowie świętowali, a jak to było sami zobaczcie:

linia-z-kredka

23.04.2016

Piknik integracyjny

 W sobotę 23.04.2016 r. w godzinach od 10.00 do 13.00 odbył się PIKNIK INTEGRACYJNY połączony z pracami porządkowymi na terenie Szkoły. W tym dniu przybyli do szkoły chętni uczniowie wraz z rodzicami. Piknik zakończył się wspólnym grillowaniem, zorganizowanym przez firmę Gastro Team.

linia-z-kredka

25.04.2016

DNI ZIEMI 2016 W NASZEJ SZKOLE – wyniki

Konkurs na Najpiękniejszy Sztuczny Kwiat:
1 miejsce: klasa 2 D, klasa 5 C
2 miejsce: klasa 1 C, klasa 3 A
3 miejsce: klasa 1 M, klasa 5 A
Wyróżnienia:
klasa 2 E, klasa 2 H, klasa 3 C

Konkurs ekologiczny:
Klasy 4:
1 miejsce: klasa 4 A (9pkt./10pkt.)
2 miejsce klasa 4 B (4pkt./10pkt.)

Klasy 5:
1 miejsce: klasa 5 C (22pkt./23pkt.)
2 miejsce: klasa 5 A (21,5pkt./23pkt)
3 miejsce: klasa 5 E (21pkt./23pkt.)

linia-z-kredka

18-25.04.2016

DNI ZIEMI 2016 W NASZEJ SZKOLE

Od 18 do 25 kwietnia 2016 roku w naszej szkole realizowany będzie cykl zajęć poświęcony obchodom Dni Ziemi pod hasłem „Palący Temat- Niska Emisja”.

Klasy 1 – 6  w ramach projektu przygotują wystawę kwiatów z materiałów odnawialnych  i ekologicznych, która prezentowana będzie w szkole na parterze.

Dodatkowo uczniowie klas 4 – 6 zaprezentują na drzwiach swoich sal własnoręcznie przygotowane plakaty związane z tegorocznym hasłem.

Podczas Konkursu Ekologicznego uczniowie klas  4 – 6 będą  mogli sprawdzić images

swoją wiedzę na temat ekologii i emisji spalin.

Podsumowanie wszystkich działań i rozdanie nagród

 odbędzie się 25 kwietnia 2016 roku.

Jednocześnie zapraszamy na otwarty festyn, który zorganizowany będzie

w niedzielę 24 kwietnia, w godz. 10.00 – 18.00, Warszawa, Park Pole Mokotowskie.

linia-z-kredka

23.03.2016

Konferencja z Panią Anną Zalewską – Minister Edukacji Narodowej

        „Porozmawiajmy o szkole” – to hasło zorganizowanej w dniu 23 marca 2016 roku przez Fundację Pistacja debaty oświatowej z udziałem Minister Edukacji Narodowej – Pani Anny Zalewskiej.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz dzielnicy Białołęka, parlamentarzyści, dyrektorzy szkół białołęckich, nauczyciele, rodzice oraz reprezentanci lokalnych stowarzyszeń.

Pani Minister, po swoim wystąpieniu dotyczącym głównie zmian zachodzących w oświacie – tych przeprowadzonych oraz zaprojektowanych – odpowiadała na pytania uczestników debaty. Dotyczyły one zapowiadanych zmian: w ramach Karty Nauczyciela, zniesienia sprawdzianu po szóstej klasie, udostępniania  prac egzaminacyjnych maturzystom i gimnazjalistom oraz przywrócenia obowiązku szkolnego 7 –  latków. Rozmówcy nawiązali w pytaniach do propozycji wygaszania gimnazjów i związanych z tym zwolnień nauczycieli. Pani Minister zapewniła obecnych o tym, że zrobi wszystko, aby ratować miejsca pracy.

Pod koniec debaty pytanie mogli zadać uczniowie Szkoły Podstawowej nr 355. Dotyczyło ono zniesienia sprawdzianu po klasie szóstej. Potwierdzenie Pani Minister, że od przyszłego roku sprawdzianu nie będzie – zostało przyjęte z ogromną radością.

Cała debata tematycznie poruszała wiele  problemów szkolnictwa oraz współpracy  z organizacjami pozarządowymi.

Wszyscy jesteśmy pewni, że:

„Każdy uczeń zasługuje na dobrą szkołę i dobre przygotowanego nauczyciela”,

co bardzo dobitnie podkreślała Minister Edukacji Narodowej – Pani Anna Zalewska.

linia-z-kredka

12.01.2016

Pomaganie przez kolędowanie – koncert w Szkole Podstawowej nr 355

W kolędach jest jakaś magia, która sprawia, że kiedy słyszymy “Cicha noc…” od razu robi nam się cieplej na sercu, niezależnie od temperatury na zewnątrz. A kiedy słyszymy kolędy w wykonaniu zdolnych dzieci, to aż chce się, by okres świąteczny trwał i trwał…

Taki właśnie nastrój udało się wyczarować we wtorek, 12 stycznia w SP nr 355, gdzie odbył się niezwykły koncert w wykonaniu dzieci z klasy II e pod tytułem “Zostań Jezu mym braciszkiem”. Niezwykły, bo charytatywny – dochód z biletów oraz z licytacji był przeznaczony na pomoc Ani i Soni, podopiecznym Fundacji “Zdążyć z pomocą”. Dziewczynki zmagają się z ciężkimi chorobami i każda złotówka jest na wagę złota w walce o ich zdrowy rozwój. To z myślą o nich młodzi wokaliści zdecydowali się wystawić na licytacji unikatowe płyty, na których profesjonalnie zaśpiewali znane i mniej znane kolędy
i pastorałki. Warto wspomnieć, że przygotowywanie krążka dzieci trzymały do ostatniego momentu w tajemnicy, również przed rodzicami. Nagranie nie byłoby możliwe, gdyby nie wsparcie pana Michała Kirmucia, który zaprosił małych artystów do profesjonalnego studia nagraniowego i cierpliwie uczył co robić, by głosy brzmiały anielsko.

Płyty były rozchwytywane przez przybyłych gości, wśród których obecne były przede wszystkim rodziny wykonawców, przyjaciele szkoły, a także wicedyrektor klas I – III pani Danuta Chmielewska, która – dziękując dzieciom oraz ich wychowawczyni, pani Żanecie Augustin – pięknie podsumowała to wyjątkowe spotkanie: “Niech żałują ci, którzy dzisiaj nie dotarli”. Ominęło ich wspólne kolędowanie, dzielenie się wzruszeniami, radością i dobrem.

Najbardziej żałowała pani dyrektor, Elżbieta Kozłowska, która jeszcze przed rozpoczęciem koncertu musiała opuścić salę, aby zająć się nagłym przypadkiem i zapewnić właściwą opiekę pracownikowi szkoły.

Specjalne podziękowania należą się panu Urbanowi Antoniukowi, który zadbał
o oprawę dźwiękową i świetlną koncertu.

pizap.com14549470494042

linia-z-kredka

Rok szkolny 2014/215

01.09.2014 

Pierwszego września 2014 roku nastąpiło wielkie otwarcie naszej nowo wybudowanej szkoły!

Dzięki temu wydarzeniu mogliśmy godnie przyjąć wielu gości. Odwiedziła nas Pani Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz Waltz, Burmistrz Białołęki Piotr Jaworski oraz przedstawiciel władz samorządowych. Jednak najważniejszymi osobami, które przekroczyły próg szkoły, były roześmiane dzieci. Uczniowie i ich rodzice z ciekawością rozglądali się i podziwiali nowoczesny budynek. A w czasie inauguracji z uwagą słuchali Pani Dyrektor Elżbiety Kozłowskiej, która z radością przywitała swoich młodych podopiecznych.

_DSC6260

linia-z-kredka

Nasza szkoła bierze udział w programach: