Gr. 0B

20.10.2016

Wycieczka do Fabryki Krówek

W dniu 20.10.2016r. dzieci z gr.0B pojechały na wycieczkę autokarową do Fabryki Krówek  w Milanówku, aby zobaczyć na własne oczy, jak powstają cukierki zwane krówkami. Fabryka Krówek to mała rodzinna firma, która produkuje te pyszności, bazując na recepturze z 1921 roku. Krówki produkowane są na zamówienie jako cukierki reklamowe, służące do promocji różnych firm. Z tego powodu nie można ich kupić w sklepie.
Pierwszym etapem wycieczki było założenie przez uczniów profesjonalnych kaftaników i czepków, chroniących przed możliwymi zabrudzeniami. Dzieci poznały składniki potrzebne do produkcji słodyczy i obserwowały proces ich wytwarzania. Widziały jak każda krówka jest ręcznie krojona i zawijana w papierki.
Najmilszym i jednocześnie najsłodszym momentem, była możliwość spróbowania prosto z taśmy produkcyjnej świeżo zrobionej krówki. Ostatnim etapem wycieczki były zajęcia samodzielnego, ręcznego zawijania przez dzieci cukierków we własnoręcznie zaprojektowane papierki. Natomiast aktywnością kończącą atrakcyjną wizytę w Fabryce Krówek była praca plastyczna. Dzieci z gr. 0B rysowały „Ulubioną Krowę”. Rysunki dzieci tak bardzo się spodobały, że zostaliśmy obdarowani małymi paczuszkami z firmowymi smakołykami.
W wyśmienitych nastrojach i ze słodkimi wrażeniami wróciliśmy do szkoły z zapasem cukierków.

Dorota Winogrodzka

20161020_104647